Reklam
Blogtr.org

Kalça egzersizleri ile kalça şekillendirme yöntemleri?

Kalça egzersizleri ile kalça şekillendirme yöntemleri?
Reklam

İnternette, farklı antrenman hedeflerine yönelik kalça egzersizleri ile ilgili birçok makale bulabilirsiniz ancak çoğunda kaslar hakkında çok fazla bilgi bulmamazsınız. Kalça şekillendirme yöntemleri ile bugün dikkatinizi poponuzu şekle sokmanızı sağlayacak birkaç egzersize çekmek istiyoruz. Squats bu amaç için en iyi egzersizdir, peki nasıl geliştireceksiniz.Mükemmel kalçalara sahip olmak için spor salonlarının içinde ve dışında uygulayabileceğiniz bir çok egzersiz var. Bu makalede kalça kaslarını sıkılaştırmak için yapabileceğiniz en etkili egzersizleri bulacaksınız. Sonuçları bir kaç hafta içinde alacaksınız.

Popo bölgesi, özellikle kadınlarda, güzellik ve seks simgelerinden biridir. Kabul edilen görünüm ise çok belirgin olmamakla birlikte kavisli ve yuvarlak hatlara sahip olmaktır. Yaş, aile yapısı, yer çekimi etkisi, kilo alıp-verme ve çatlaklar gibi birçok faktör, poponun şeklinin oluşmasında etkilidir. Çoğu zaman poponun kaldırılması, nadir olsa da poponun daha az belirgin hale gelmesi ve daha az dikkat çekmesi istenilir.
Sarkık kalçalar düzeltmek için oldukça çaba ve düzenlilik gerektiren estetik bir problemdir. Düzenli egzersizle bunu değiştirebilirsiniz. 
Kalça kaslarınızı çalıştırırken her zaman sırtınız düz olmasına dikkat etmelisiniz kalça şekillendirme, bu şekilde oluşabilecek problemlerden kaçınabilirsiniz. Çalıştırmanız gereken kısımlar kalçalarınız, karın bölgeniz değil. Eğer aşağı bel bölgenizde ve kalçalarınızda çekilme veya ağrı duyuyorsanız bu egzersizleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Pozisyonunuzu düzeltin ve yeniden başlayın.
Eğer sıkı kalçalarınız olmasını çok istiyorsanız sırtınızı ihmal etmeyin ya da incinmeye yol açmayın. Kalça şekillendirme için Bu egzersizler hem spor salonlarında hem de evinizin oturma odasında yapılabilir, önemli olan ise istikrarlılığınızın olmasıdır, hafta da en az üç kez bunları tekrarlamalısınız ve sağlıklı bir diyet uygulamalısınız. Çünkü her türden yemek yediğinizde istediğiniz sonuçlara ulaşamayacaksınız. Ve günde en az 2 litre su içmeyi unutmayın, egzersiz yapsanız da yapmasanız da.

İyi bir kalçaya sahip olmak için özveri gerekir

Stiff leg deadlift


Bu egzersiz türü popoyu şekillendirmenin en etkili yoludur. Kaslarınızın çoğunu aynı anda çalışmaya zorlar. Kalça şekillendirme için halter ya da başka bir ağırlık alın. Görseldeki gibi kollarınızı düz tutun. Popo kaslarınızı sıkın ve dışarı doğru iti. Sırtınızı düz tutun. Üst bedeniniz yere neredeyse paralel olmalıdır.

Direnç bandıyla egzersiz nasıl yapılır

Yere diz çökün. Direnç bandını bir ayağınıza sarın ve diğer ucunu dizinizin altında tutun. Bacağınızı yükseltirken kalçalarınızdan yüksekte olmasına dikkat edin. Görsel size yardımcı olabilir. Her iki bacağınız için birkaç kez tekrarlayın.
 

Glute köprüsü hareketi nasıl yapılır

Düzgün yapıldığında, bu basit ama etkili egzersiz, kalça kaslarınızı harekete geçirecektir. Mindere uzanın ve dizlerinizi bükün. Sırtınızın düz durduğundan emin olun ve kalçalarınızı kaldırın ve poponuzu sıkın. Birkaç kez tekrarlayın.

Pilates topuyla egzersiz nasıl yapılmalıdır?

Herhangi bir spor salonunda bir pilates topu bulabilir ve bu egzersiz için kullanabilirsiniz. Sırt üstü bir mindere uzanın ve ayaklarınızı topun üstüne koyun. Bacaklarınızı, sadece topun üzerinde olacak şekilde konumlandırın. Kalçanızı paspastan kaldırın ve kaslarınızı sıkın. Topu, dizlerinizi bükerek mümkün olduğunca kendinize yaklaştırın. Birkaç kez tekrarlayın.

Bacakları yana kaldırma

Bacakları yana kaldırma sadece vücut ağırlığınızla evde yapabileceğiniz iyi bir egzersizdir. Görseldeki gibi bacağınızı kaldırın kalçanızla aynı hizada olmasına dikkat edin. Birkaç saniye bu durumda kalın ve diğer bacakla tekrarlayın. Çok fazla ağırlık vermeyin ve sırtınızı düz tutun.

Unutmayın, daha iyi bir kalçaya sahip olmak zaman ve özveri gerektirir, ayrıca sağlıklı beslendiğinizden emin olun.
 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/blogtror/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ