Reklam
Blogtr.org

2018 Kpss Son Tekrar Nasıl Yapılmalı?

2018 Kpss Son Tekrar Nasıl Yapılmalı?
Reklam

2018 Kpss’ye az bir zaman kala, kpss son tekrar nasıl yapılmalı sorusu ile ilgili her şeyi bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Blogtr.org olarak kpss son tekrar çalışmaları ile daha fazla neti nasıl yapabileceğinizi ve sınava sayılı günler kala nasıl çalışılması gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.
Kpss gibi sınavlarda özellikle son günlerdeki son tekrarlar  büyük önem taşımaktadır. Son aylarda göstereceğiniz performans sizi  rakiplerinizin önüne geçmenizde büyük katkı sağlayacaktır.

  • Son tekrarlara başlamadan önce konuların hemen hemen hepsinin bitmesi gerekmektedir.Bu saaten sonra konuları tek tek ele alıp yeniden gözden geçirmeniz size hem vakit kaybettirir hem de stresinizin yüksek seviyelere çıkmasına neden olur.
  • Tarih, formül yazım kuralları gibi ince noktaları sürekli gözünüzün önünde bulundurmak için postitlere yapıştırabilirsiniz. Her baktığınızda yeniden gözden geçirmiş olursunuz.
  • Kpss son tekrar yapılırken en önemli hususlardan birisi de çıkmış soruların doğru cevaplarını aklınızda tutmanız. Çünkü sınavda aynı şekilde veya benzer şekilde çıkma ihtimali yüksektir.
  • Güncel bilgilerin son tekrarını yaparken Kpss çalışan başka bir arkadaşınızla karşılıklı tekrar yapabilirsiniz.
  • Son tekrar için bir diğer nokta da egzersiz yapar gibi günlük belirli sayıda paragraf soruları çözmenizdir.
  • Ayrıca son tekrarlarda, aklınıza takılan bir konuyu hiç üşenmeden tekrar bakıp kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak çok önemlidir. Bu yöntem hem içinizdeki kuşkuyu azaltır, hem de kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmış olursunuz.


İlk Olarak farklı yayınların denemesini çözmeniz gerekmektedir. Özellikle Türkiye Geneli deneme sınavlarını yayın ayırmadan çözmeniz gerekmektedir. Kpss son tekrar da bu denemeler  sınava en yakın denemelerdir. Bu denemelerde yaptığınız yanlış soruları, bıraktığınız boş soruları dikkatlice inceleyip yeniden değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde son tekrarlarınız verimli bir şekilde size yarar sağlayacaktır.
Ayrıca kpss son tekrar yapılırken Türkiye Geneli deneme sınavlarında çıkan güncel bilgiler sorularını ayrı bir deftere not ederek güncel konulara çalışabilirsiniz. Kpss’de çıkan bazı güncel bilgiler soruları denemeler ile aynı olmaktadır. Bu yüzden denemelerdeki güncel sorulara biraz daha dikkatli bakmak gerekir.Ayrıca sırf zor olsun diye hazırlanmış sorulardan ve denemelerden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.!!!
Girdiğiniz denemeler sınav başlama saati ile aynı anda başlamalı ve kendinizi buna göre alıştırmalısınız.
Dershaneye giden arkadaşlarımız da dershane kpss son tekrar çalışmalarına mutlaka katılmalı, dershaneye gitmeyen arkadaşlarımız  ise sorumlu olduğunuz derslerden youtube da bulunan genel tekrar videolarını izleyerek güzel bir son tekrar yapmış olursunuz. Kpss’de son tekrarlar  yapılırken tüm genel tekrar videolarını değil sadece en iyi öğrenebileceğiniz hocaların videolarını izlemeli ve diğer videolar ile vakit kaybetmemelisiniz.
Özellikle son zamanlarda,   çalışmanızı az da  olsa etkileyecek her şeye ara vermelisiniz. Sosyal medya vb durumlardan uzak kalıp sürü psikolojisinden kurtularak sadece derslerinizle baş başa kalıp, sadece sorularla ve denemelerle zaman geçirmeniz gerekmektedir.
Sizi karamsarlığa itecek her türlü davranış ve düşüncelerden uzak durmalı, motivasyonunuzu düşürecek her türlü eylemi zihninizden atmak zorundasınız.Tüm konsantrasyonunuzu sınava vermeli, yapamam edemem, atanamam, atanamazsam ne olur gibi olumsuz düşünceler hem sizi hem de ders çalışma azminizin zedelenmesine yol açar.
 
Kpss son tekrar nasıl yapılır sorusuna verilecek en güzel yanıtlardan birisi de şudur:
Diğer öğrenciler gibi sınava bir hafta  veya  3 gün kala ders çalışmayı soru çözmeyi asla ama asla bırakmayın. Çünkü sınav öncesi yapılan son tekrarlar başarıyı daima artırmıştır. Ve sizde başkalarını dileyip bu başarıdan asla mahrum kalmayın…
Bu yazımız umarım siz değerli arkadaşlarımıza  yardımcı olur. Şunu da unutmadan söyleyelim hiçbir zaman kendinizden şüphe etmeden ilerlemeli ve sonuna kadar çabalamaktan asla vazgeçmemelisiz.
Blogtr.org olarak siz değerli arkadaşlarımıza başarılar dileriz.
 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/blogtror/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ