Blogtr.org – Türkiye'nin Oyun ve Eğitim Günlüğü

2017 – 2018 KYK Burs Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir ?

2017 – 2018 KYK Burs Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir ?

Üniversite öğrencileri tarafından uzun süredir beklenen burs ve kredi sonuçları dün gece KYK internet sitesinden açıklandı. Eğer hala bakmadıysanız buraya tıklayın. Yurt sonuçlarında da olduğu gibi burs ve kredi sonuçlarından da kimi memnun oldu kimi olmadı. Bazı kişilerde de olmayan sebeplerden dolayı reddedilme durumu yaşandı.Bu tarz durumlarda her öğrencinin itiraz hakkı bulunuyor. Bizde bu yazımızda KYK burs sonuçlarına nasıl itiraz edebileceğinizi anlattık.

KYK İtiraz Dilekçesi

Yapmamız gereken aslında çok basit. Kurallarına uygun bir dilekçe hazırlayarak neden itiraz ettiğinizi açıklayın. Ayrıca şikayet durumunuza göre okuldan aldığınız öğrenci belgesi, geliriniz olmadığına dair SGK gelir tespit  belgesi gibi ek belgeleri mutlaka ekleyin.

Hangi Adrese Yollayacağım ?

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu hem bölgesel hemde genel merkez olmak üzere ikiye ayrılıyor. Siz dilekçenizi örnekte olduğu gibi Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne yollayacaksınız. Bölgesel merkezlere yollamanız durumunda ise işlem süreniz biraz uzayacaktır.

Genel Merkez Adres : Eskişehir Yolu Üzeri Söğütözü Mah. 2176 Sok. No. 25 Çankaya / ANKARA

İtirazlar Kabul Ediliyor Mu?

Yüz binlerce üniversite öğrencisinin başvurduğunu göz önünde bulunduran Yüksek Öğrenim Kredi VE Yurtlar Kurumu bu tarz hataların her sene yaşandığını da bildiği için tüm dilekçeleri dikkate alarak başvuruları tekrardan inceliyor.Eğer itiraz ettiğiniz durumun geçerliliği varsa bursunuz aktif ediliyor. Ayrıca bazı kişilerde açıklama olarak: Okula giriş yılınız ve bulunduğunuz sınıf itibariyle yıl kaybınızın olduğu tespit edildiğinden  Burs/Kredi Yönetmeliği hükümleri gereğince müracaatınız işleme alınmamıştır yada başvuru yapıldığı halde başvurunuz bulunamadı gibi sebeplerden dolayı hiçbir şekilde burs ve kredi hizmeti sağlanmaya biliyor. Bu tarz kişilerde dilekçe ile itiraz ederek tekrardan başvurularının incelenmesini sağlayabilir. Kısacası eğer haksızlık yapılan bir durum olduğunu düşünüyorsanız geç olmadan duruma itiraz edin. Herkesin her şey gönlünce olması dileği ile…

Yıl Kaybı Sebebi İle Kredi Ve Burs alamayanlar için dilekçe örneği için tıklayın.

Sigortası bulunduğu için Kredi Ve Burs alamayanlar için dilekçe örneği için tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. misafir dedi ki:

    taban puan geçildiği halde kazanamadı yazıyo bu nasıl oluyo anlamadım

BİR YORUM YAZ