İnceleme Oyun

Far Cry 3 İnceleme

BLOGTR sizler için Farcry 3’ü inceledi.

Ubisoft’un yapımcı ve dağıtımcısı olduğu Far Cry serisinin 3üncü oyunu Far Cry 3’e hoş geldiniz.

Hatırlarsanız serinin ilk oyunu masmavi denizler ve yemyeşil tropikal bir ormanda geçiyordu.

2.oyunda ise  Afrika’nın çöllerine gidip bir uyuşturucu çetesiyle savaşmıştık, ama oyunun bana kalırsa bir çok eksik yönü vardı, o da sanırım devamlı  üreyen düşmanlar ve ne olduğunu bilemediğim bir eksiklik.

Far cry 3’te başrolü Vaas isimli bir psikopat üstlenmiş durumda, ama bu bizim yönlendirebildiğiniz bir karakter değil,bizim adamımız kız arkadaşıyla birlikte tatile gelen sıradan bir  insan..İşte oyunda aynen bu evreyi Jason ile yaşıyorsunuz. Ne yapacağını bilmeyen zavallı bir adamdan bir anda güç delisi, kendine güvenen hatta biraz da dozunu kaçıran bir adama dönüştüğünü adım adım yaşıyoruz.

Olaylar gelişiyor ,Vaas bizi 2 kardeşlerimizi ve kız arkadaşımızı kaçırıyor…

Oyuna Vaas’ın bizi kapattığı bir yerden başlıyoruz, sonra kardeşimizle birlikte kaçmaya çalışıyoruz. Yakalandığımızda cezası tabiki büyük oluyor,Vaas kardeşimizi öldürüyor.Arkadaşlarımızı ve kardeşlerimi kurtarmaya çalışıyoruz, en son küçük kardeşimizi kurtarıyoruz, Citra denilen bir kadın arkadaşlarımızı kaçırıyor, ya onları öldürür benim erkeğim olursun yada onları özgür bırakırsın diye bize iki seçenek sunuluyor…

Hikaye genel olarak bu şekilde, gelelim oynanış tarzına.

Oyun klasik Mouse ve w,a,s,d,tuşlarıyla oynanıyor. Oyunumuz açık dünya oyunu, bir sürü ana ve yan görevler mevcut.Yan görevlerle beraber uzun bir oynanış süresi vaat ediyor .Oyunumuzda klasik insan düşmanların yanı sıra bir çok hayvanla da  uğraşıyoruz zaman zaman, çünkü size saldırıyorlar…Gelelim hangi hayvanlar olduğuna ;kaplan,çita,domuz,yılan vb bir çok vahşi hayvan bulunuyor, özellikle yılanlara dikkat edin çünkü yerde süründüklerinden onları göremeye biliyorsunuz ama canınızın bir kısmı gidiyor, hemen ölmüyorsunuz, ve yılanı bıçakla öldürmek inanın çok zevkli. Diğer hayvanlar öyle yılan kadar kolay ölmüyor, bir çitayı 5 mermide anca öldürdüm,ve bazen 3-4 tane geldikleri olunca işiniz yaş.

Hayvanları öldürünce ekipman yapabiliyoruz, daha fazla silah taşımak için , daha fazla bomba taşımak için , ok için vs. şeyler yapıyoruz. Size 3 tane Komodo Ejderha derisi 3, Yaban köpeği derisi, 3 Ayı derisi vb şeyler isteyebilir.En zoru köpek balığı derisi !

Oyunumuzun grafikleri, sesleri ve müzikleri mükemmel seviyede, iyi bir ekran kartıyla  tam bir görsel şölen yaşıyorsunuz. Far cry 3 PC,PS3 ve Xbox 360 için 2012 Kasım ayında çıktı, kesinlikle deneyin asla pişman olmayacaksınız.

About the author

Osman

Add Comment

Click here to post a comment