Eğitim

Kyk bursu okul bitince ne zaman kesilir

Mezun olanların bursu ve kredisi ne zaman kesilir? Öğrenci okul bitirdiğinde bursu ve kredisi ne zaman kesilecek? Okul bitince burs hemen kesilecek mi? Mezun olanların bursu hemen kesilecek mi?

Kyk burs ve kredisi hemen hemen tüm öğrencilerin en çok benimsediği belki de eksikliğini en çok hissedecekleri üniversite yıllarına ait anılarındandır diyebiliriz. Fakültelerin eğitim süresine göre 4-5-6 yıl gibi süre alınabilen ve 12 ay boyunca her ayın aynı günü hesaplara yatan bir destek olan KYK kredi ve burslarının gün gelip kesileceği gerçeğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Özellikle okulların kapanmasına yakın zamanlarda bizlere en çok sorulan sorulardan olan bu konuya bir açıklık getirmek istiyoruz.

Üniversitedeki eğitim hayatı bitecek olan ve aldığı Kyk burs veya kredisinin akıbetini merak eden okurlarımıza şöyle bir açıklama yapabiliriz:

Eğer öğrenci Kyk’dan burs alıyorsa fakültesi bittiği gibi yani fakülteyle ilişkisi kesildiği gibi bursu kesilecektir. Eğer öğrenci burs değil de kredi alıyorsa eylül ayına kadar parası hesabına yatmaya devam eder ve eylül ayında da son para hesabına yatar ve artık Kyk ile ilişkisi alacak anlamında kesilir.

About the author

Osman

Add Comment

Click here to post a comment