Blogtr.org – Türkiye'nin Oyun ve Eğitim Günlüğü

Kyk Yurt Soruları ve Cevaplar

Kyk Yurt Soruları ve Cevaplar

Anonim – Katle neden yasak??

Merhaba, sıcak suyu her zaman kantinden ulaşabiliyorsunuz ayrıca bu tarz aletlerin yangın tehlikesi bir hayli fazla. O yüzden izin verilmiyor.

Emre Merhaba. Kyk Yurdunda kalıyorum. Ben yurtta değilken memur odama girip kişisel dolabımdan kettle, vb. yasak bir eşyayı alabilir mi? Eğer alamaz ise nasıl bir yol izleyebilirim? Nereye şikayet edebilirim?

Merhabalar Emre, kişisel dolaplar karıştırılamaz. Bu durum sonucunda şikayet etmek için 444 19 61 nolu numaradan Kredi Ve Yurtlar Kurumunu arayabilir, BİMER / CİMER gibi iletişim hatlarını kullanabilirsin. Ayrıca Twitter üzerinden Kredi Ve Yurtlar Kurumu sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsin. Kolay gelsin.

Öğle yemeği yok mu ?

Merhaba, maalesef yok 🙂

Kyk yurtlarinda her sene ayni odadami kaliyoruz yoksa her sene odamiz değişiyormu ?

Merhaba, yıl sonunda odanın aynı kalması için dilekçe verirsen aynı odada kalırsın. Yine aynı şekilde değiştirmek için verirsen değiştirirsin.

Yurt degiştirmek için dilekçe verdim ne zaman belli olur nereden ögrenebilirim ?

Merhaba Polat, dilekçe yolladığın kurum 2 hafta içeresinde sana geri dönüş yapacaktır.

Giriş ve çıkış saatleri nasıl?

Merhaba, sabah 6.00 ile çıkış yapıp akşam 23.00′ kadar gelmen gerekli. Fakat +- 5 dk oynama oluyor o konuda çok sıkıntı yaşatmazlar.

Burs/Kredi başvuruları hangi tarihte başlar, değerlendirme nasıl yapılır?

Kredi/burs başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihlerde internet üzerinden alınmaktadır. İnternet başvuru ekranında ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte olup bu bilgiler kamu kurumları bilgileri ile karşılaştırılarak teyidi alınmaktadır. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmektedir. Durumu mevzuata uygun bütün öğrenciler öğrenim kredisi alabilirler.

Burs ve Kredi başvuruları ayrı ayrı mı yapılmaktadır?

Burs/kredi başvuruları elektronik ortamda aynı başvuru sayfası üzerinden alınmaktadır(Ayrı ayrı bir müracaat yoktur).

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Zeynep dedi ki:

  3 aylık tatilde çalışiyorum. Asgari ücret alıyorum. Üniversitemin ilk yılı olacak ve ilk defa kyk yurt başvurusu yapacağım. Çalışıyor olmam yurt hakkıma engel olur mu?

  1. Osman dedi ki:

   Merhabalar,
   Çalışıyor olma durumunuz yurt durumunuza engel olmayacaktır.

 2. Betül dedi ki:

  Merhaba, kyk Yurt ücretini yatırdım ama süre içinde taahhütnameyi onaylamayı unuttum ne yapmam gerekir. Artık kalamaz mıyım

BİR YORUM YAZ