Eğitim

Work And Travel Nedir ?

WORK AND TRAVEL NEDİR?

Work and Travel kısaca “Uluslararası Kültürel Değişim” programıdır. Amerika hükumeti tarafından desteklenen bir program olup, üniversite öğrencilerinin yaz tatili(3 yada 4 ay) boyunca Amerika’da hem çalışıp hem gezmelerine bu arada ülkenin kültürünü dışarıdan biri gibi değil de orada çalışan bir vatandaş gibi yakından izlemelerine imkan tanıyan bir programdır.2,5 ay çalışıp geri kalan 15 gün gezebilir ya da 3 ay çalışıp 15 gün gezebilirsiniz bu karar tamamen size kalmıştır.

 

Work and Travel her üniversitelinin en az bir kez yaşaması gereken önemli bir deneyimdir. Size çok şey kazandıracak!

Work and Travel size hem unutulmaz bir macera yaşatıyor hem de hayatla tanıştırıyor. WAT ile belki de ilk kez tek başınıza yurtdışına yolculuk yapacak, ilk defa bir işiniz, patronunuz ve mesainiz olacak, ilk defa kendi kazandığınız para ile ayakta kalmaya çalışacak, sorumluluk ve insiyatif sahibi olarak gerçek hayatta da yüzleşmek zorunda olduğunuz birçok sorunla kendiniz yüzleşmek zorunda kalacaksınız.Bu program size alternatifi olmayan bir kişisel gelişim ve özgüven kazanma olanağı sağlıyor.

Ayda ortalama 900-1.500 USD kazanabilecek ve program için gerekli olan yaşam ve seyahat masraflarınızı karşılayabileceksiniz. Amerika gibi herkesin hayallerini süsleyen bir ülkeyi masraflarınızı karşılayarak görüp gezebileceksiniz. Aynı anda hem çalışma hem de tatil yapma fırsatı bulacak, tüm bunları yaparken de kimseye yük olmayacaksınız. Program sonunda ömür boyu unutulmayacak tecrübe ve birikimlerle ülkenize geri döneceksiniz.

Amerika’da kaldığınız 4 ay boyunca İngilizcenizi geliştirecek ve var olan İngilizce bilginizi gerçek hayatta uygulama fırsatını bulacaksınız. İngilizce konuştukça yabancı dilinize olan güveniniz artacak ve her ortamda kendinizi İngilizce olarak ifade eder hala geleceksiniz. Bu güven sayesinde pratik yeteneğiniz artacak ve yabancı dil korkunuzun yok olmasını sağlayacaktır.

 

WORK AND TRAVEL PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR?

  • 18-25 yaş aralığında olmak
  • *Üniversite öğrencisi olmak
  • Genel ortalamanız en az 2.00 olması
  • Orta seviye bir İngilizce’nizin olması kısaca yurt dışında kendinizi ifade edecek kadar olması yeterlidir, bu madde ABD vize görüşmesi ve iş mülakatında önemli bir unsurdur.

*Ön lisans ’da sadece Turizm – Otelcilik ve Mütercim Tercümanlık bölümleri

*Açık Öğretim’de ise İngilizce Öğretmenliği Bölüm öğrencileri

2017 SEZONU WORK AND TRAVEL MALİYETLERİ 

ICCP TURKEY akademisyenler ile çalıştığı için öğrencilerin maddi durumunu çok iyi bilmektedir. Öğrencilerin Work and Travel programına katılabilmelerini sağlamak için program maliyetlerini olabildiğince düşük tutmaktadır ve program ücretinde taksitlendirme yapmaktadır. Ödemelerin yayılması sayesinde programa katılım daha kolay olmaktadır.

ICCP TURKEY 2017 sezonu Work and Travel program ücretleri şu şekildedir:

Full Placement Ücreti (iş ve konaklama sponsor tarafından ayarlanır) :

15 Temmuz 2016 – 31 Ağustos 2016 tarihleri arasında 4.950 TL (1.650 dolar 5 eşit taksitte ödenir),

01 Eylül 2016 – 30 Kasım 2016 tarihleri arasında 5.250 TL (1.750 dolar 5 eşit taksitte ödenir),

01 Aralık 2016 – 12 Şubat 2017 tarihleri arasında 6.850 TL (1.850 dolar 3 eşit taksitte ödenir),

13 Şubat 2017 tarihinden sonra 7.600 TL (2.000 dolar 2 eşit taksitte ödenir)

About the author

Osman

Add Comment

Click here to post a comment