Reklam
Blogtr

YKS Net Yükseltme Taktikleri Nelerdir ?

YKS Net Yükseltme Taktikleri Nelerdir ?
Reklam

 

YKS net yükseltme taktikleri nelerdir ? Bu soru  şu sıralar tüm YKS öğrencilerinin ortak sorusu haline gelmiş durumda. Biz de bu yazımızda YKS net yükseltme taktikleri ile ilgili fikir ve düşüncelerimiz siz değerli öğrencilere aktarmaya çalışacağız.

YKS net yükseltme taktikleri nelerdir Sorusunun cevabına geçmeden önce bu işin sabır ve düzenli çalışmayla olduğunu belirtelim. Sınavlarda başarı sağlamanın asla şansla alakası yoktur. Başarıyı beraberinde getiren en önemli şeyler azim ve etkili çalışmaktır. Bu ikisi beraber olduğu sürece hayatınızda da,  sınavlarınızda da başarıyı yakalamanız kaçınılmazdır.

Şimdi gelelim YKS net yükseltme taktikleri nelerdir

Geçmiş Yıllarda Çıkan Soruları Çözün

Bu yöntem size hem soru tarzlarını anlamada hem de eksik yönlerinizi belirlemede faydalı olacaktır. Videolar izleyerek veya soru kitapçıklarını alarak soruları çözebilirsiniz.

Yanlış Bildiğiniz Şıkları Eleyin

Bu size doğru şıkkı bulmanızda önemli bir katkı sağlayacaktır.

Bol Bol Kitap Okuyun

Kitap okumak, soruları daha kısa sürede çözmenize yardımcı olur. Soruları daha kolay anlayabilir ve rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Ders Çalışmanızı Etkileyen Tüm Olumsuz Faktörleri Unutun

Ders çalışmanızı olumsuz etkileyen her şeyi unutun. Bu arkadaş grubunuz olabilir, telefon, sosyal medya vb şeylerde olabilir.

Deneme Çözmeyi İhmal Etmeyin

Deneme çözerek hem kendinizi ölçebilir, hem de sınavda alabileceğiniz ortalama puanları hesaplayabilirsiniz. Bol Bol deneme çözmek bilgilerinizin sürekli aktif kalmasını sağlar.

Kurumların Yaptığı Sınavlara Mutlaka Katılın

Sınava az bir zaman kala yapılan bu uygulamalara mutlaka katılın. Hem diğer öğrencilerle aranızda farkı görebilir, hem de sınavda çıkacak soru tarzlarını en iyi şekilde uygulayarak test etmiş olursunuz.

Soruları Hızlı Çözmeye Çalışmayın

Hız elbette ki sınavda çok önemlidir fakat hızlı çözmeye çalışmak soruları dikkatsiz şekilde okumanıza sebep olabilir.Bu da net sayılarınızda azalmaya neden olur.

Konu Çalıştıktan Sonra Mutlaka Çokça Soru Çözün

Konu çalıştıktan sonra öğrendiğiniz bilgilerin pekişmesi için mutlaka o konuyla alakalı en az 50 soru çözmelisiniz. Bu sayıyı tabiki de artırabilirsiniz orası size kalmış.

Soruların Mantığını Kavramaya Çalışın

Sınavda soruları kendi mantığınızla değil sorunun kendi mantığıyla çözmeye çalışın. Soruda sizden istenilenle hareket etmek zorundasınız.

Blogtr.org ekibi olarak YKS’de tüm öğrenci arkadaşlarımıza başarılar dileriz. 🙂

 

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ